تازه‌های خورشید

دوره‌های آموزشی مدرسه افروز برای معلمان

مدرسه افروز، مدرسه‌ای آنلاین است برای معلمان، تا با کسب مهارت‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف، در آموزش‌ این مهارت‌ها به دانش‌آموزان خود موفق‌تر عمل کنند. در معرفی مدرسه آمده است:

ما در مدرسهٔ افروز اعتقاد داریم که فرهنگ، مشارکت اجتماعی، مسئولیت‌های فردی و مدنی پیوندی گسست‌ناپذیر با آموزش دارند. به باور ما کلاس درس فقط فضایی برای کسب دانش نیست؛ پرورش مهارت‌های اجتماعی و کسب دانش در کلاس درس در هم تنیده‌ و تفکیک‌ناپذیرند. موضوع کلاس درس هر چه باشد –ریاضی یا علوم اجتماعی- امکانی است برای تمرین مهارت‌های اجتماعی با دانش‌آموزان و به عقیده ما ارتقای این مهارت‌ها اگر با اهمیت‌تر از افزایش علم و دانش کودکان و نوجوانان نباشند، از آن کم‌اهمیت‌تر نیستند.

به همین منظور دوره‌هایی آموزشی برای معلمان تدارک دیده‌ایم تا مهارت‌های اجتماعی و روش‌های تسهیلگری آن‌ها را تمرین و راهکارهایی عملی برای پیاده سازی این مفاهیم در کلاس درس را با هم تجربه کنیم.

در حال حاضر این دوره‌ها در مدرسهٔ افروز ارائه شده و ثبت نام در آن‌‌ها امکان‌پذیر است:

شهروندی و همکاری- این دوره دربارۀ فرصت‌های پرورش مهارت‌های شهروندی در فضاهای آموزشی است.

معلم در نقش تسهیلگر- در این دوره روش‌های تسهیلگری برای ادارهٔ کلاس درس معرفی می‌شود.

پرورش تفکر انتقادی- در این دوره فنون و مهارت‌های تسهیلگری تفکر انتقادی در کلاس درس معرفی و تمرین می‌شود.

شهروندی و همزیستی- این دوره به معرفی روش‌هایی برای آشنا کردن دانش‌آموزان با ارزش‌های شهروندی و اجرای آن‌ها در کلاس درس می‌پردازد.

روش‌های حل اختلاف- توانایی حل اختلاف نتیجۀ تسلط بر مهارت‌ها و مفاهیمی چون مدارا، احترام و دیگرپذیری است که در دوره ارائه می‌شود.

سواد رسانه‌ای- این دوره با در نظر گرفتن سه وجه اصلی سواد رسانه‌ای – متن، مخاطب و پیام- به آموزشگران کمک می‌کند مهارت‌های ارزیابی انتقادی را در دانش‌آموزان خود تقویت کنند.

نظرات

assady
assady:

حیف که معلم ها فقط می تونند ثبت نام بکنند؟

sara.sadegh
sara.sadegh:

چرا فقط معلم ها

somebody
somebody:

عالی