تازه‌های خورشید

جشن تولد دو سالگی مدرسه خورشید برگزار شد

تعدادی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مدرسه کارآفرینی خورشید در مراسمی که به مناسبت دومین سال تاسیس آن برگزار شده بود شرکت کردند. این جشن به میزبانی خانم حمزه و همسر محترمشان، آقای پروین، در دفتر شرکت کیانانت برگزار شد. در این برنامه با دعوت مدرسه خورشید همسران دانشجویان نیز شرکت داشتند.

خانم حمزه در بخشی از گزارششان در باب این دیدار می‌نویسند:
« جلسه راس ساعت شروع شد. اکثریت سر ساعت حضور داشتند. ابتدا همه خود را جهت آشنایی بیشتر مخصوصا با آقایان حاضر معرفی نمودند. جو بسیار صمیمی بود. همه هم از دیدار و هم برگزاری جشن خوشحال بودند.
پیرامون سابقه، فعالیت و اهداف مدرسه صحبت نمودیم. حضار سوالاتی درباره مدرسه خورشید و پرتو داشتند که مطرح شد و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
قرار شد خورشیدی‌ها رابطه گسترده‌تری با مدرسه و همدیگر برقرار نمایند و بعد از نشست ها نظرات و انتقادات خود را مطرح کنند.
آقای پروین در مورد اهمیت حضور بانوان در اجتماع و تاثیر مستقیم و مثبت آن بر نقش همسر و مادر بودن آنان با ذکر آمارهای مستند یونسکو براساس مطالعات جامعه‌شناسان صحبت نمودند که مورد استقبال بسیار قرار گرفت. جا دارد که از ایشان بابت میزبانی گرم و همراهی و تاثیرگذاریشان صمیمانه تشکر کنم.
از صمیم قلب خیلی خوشحال شدیم که جشن تولد خورشیدمان پررونق و گرم برگزار شد. تلاش‌مان بر این بود که خیلی بحث کار نباشد و واقعا جشن و شادی داشته باشیم... »
از خانم حمزه برای ارسال این گزارش خواندنی تشکر می کنیم.

سما خانم عزیز، فارغ التحصیل شرکت‌کننده در این دیدار نیز گزارشی را در وبلاگ خورشید به اشتراک گذاشته‌اند. در بخشی از این گزارش آمده‌است:
« ... کمی هم در مورد بازار و وضعیت تولید در کشور صحبت شد از پیشنهادهای خوبی که در این جلسه مطرح شد تشکیل تیمی از خانم‌های خورشیدی بود با یک ایده مشترک که البته با استقبال روبرو شد و قرار بر این شد که در این مورد هم‌اندیشی بیشتری صورت بگیره تا در صورت امکان عملی بشه. یکی دیگه از تصمیمات ایجاد بانک اطلاعاتی خورشید بود که هنگامه عزیز مسئولیتش را پذیرفتند.
خوب نوبتی هم که باشه نوبت کیک خوشمزه است که یه شمع ۲ هم روش روشن بود البته قبلش چندتا عکس یادگاری گرفتیم، بعد کیک را بریدیم و جای دوستان غایب خالی، خوردیم خیلی خوشمزه بود مزه آموزش و آگاهی و صمیمیت می‌داد...»

رعنای عزیز هم با ارسال گزارشی نکات مهم این مراسم را طبقه بندی کرده اند:
«...
۱. نکات جالب
- بنا به دعوت خورشید خانم، اکثر دوستان با همسرانشان در جلسه حضور پیدا کردند. که این نشان دهنده روحیه همکاری و همدلی آنها بود. خیلی از این مساله لذت بردم.
- برخورد بسیار گرم و متواضع آقای پروین (همسر خانم حمزه) باعث ایجاد یک جو خودمانی در مهمانی بود. ایشان با برخورد دلنشین و مدیریت بسیار خوبشان در پذیرایی از مهمانها زحمات زیادی برای برنامه امروز کشیدند. چای تازه دم و فلاکس چای اضافی (برای علاقه‌مندان) واقعا فضای راحت و خودمانی را ایجاد کرده بود.
- کیک تولد، لوگوی مدرسه خورشید بود و لیوان‌ها هم خورشید نشان بودند، که نشان دهنده سلیقه خانم حمزه است.

۲. موضوعات مهم مطروحه
- خانم حمزه درباره اهداف مدرسه خورشید و دلایل ویژه بودن دوره‌ها برای بانوان صحبت کردند.
- برخی از دوستان درباره موانع کارهای تولیدی در ایران صحبت کردند.
- خانم حمزه مختصری درباره مدرسه پرتو و کارآفرینی اجتماعی صحبت کردند.
- قرار شد دوستان در صورت نیاز به مشاوره در زمینه کارآفرینی با خانم حمزه در ارتباط باشند تا ایشان با کمک دوستان در صورت امکان برنامه‌های مشاوره‌ای هماهنگ نمایند.

۳. ای کاش‌ها و جا خالی‌های برنامه
- کاش خانم حمزه درباره کارشان و فعالیت‌های شرکت‌شان و تاریخچه و چگونگی شکل‌گیری آن توضیح می‌دادند.
- کاش خانم صابر می‌توانستند حضور پیدا کنند.
- کاش زمان برنامه بیشتر بود. چون با تاخیرات دوستان عملا برنامه از ساعت ۱۱ تا ۱۲ بود، که خیلی کوتاه بود.»

از همه عزیزانی که با حضورشان فضایی شاد و پربار را رقم زدند سپاسگزاریم.

نظرات

سما
سما:

ممنون برای خبر جامع کامل دوباره تولد خورشید مبارک با تشکر از خانم حمزه برای میزبانی گرم و صمیمانه اشون

عزیز
عزیز:

سلام خوب و عالی