وبلاگ

۱۰ باور اشتباه درباره‌ی کارآفرینی: یک انیمیشن ساده و آموزنده

خورشید خانوم
خورشید خانوم:
این انیمیشن کوتاه با استفاده از سبکی خلاق و زبانی ساده، بسیاری از باورهای ما درباره کارآفرینی و کارآفرینان را زیر سوال می‌برد. ترجمه و زیرنویس این انیمیشن با همکاری مدرسه کارآفرینی خورشید و دانشگاه St.Gallen تهیه شده است.

خیلی‌ها فکر می‌کنند که آغاز مسیر کارآفرینی، مثل جمع کردن لوازم و بستن چمدان برای رفتن به سفر، نیازمند جمع‌آوری امکانات اولیه و سرمایه‌ است. این یکی از بسیار باور‌های اشتباه ما درباره‌ی کارآفرینی و چه بسا مهم‌ترین آن‌ها باشد.

انیمیشن زیر، که توسط دانشگاه St. Gallen سوییس و همکاری مدرسه خورشید در ترجمه و ارائه زیرنویس فارسی تهیه شده است، به شما یاد خواهد داد که چه باورهای غلطی در این زمینه‌ وجود دارند و کارآفرینان موفق چگونه در عمل گام‌های نخستین و موفق‌آمیز خود را برداشته‌اند.

هدف ما در مدرسه‌ خورشید نیز، تغییر نگاه به کارآفرینی و کارآفرین شدن است. هیچ کارآفرین موفقی با خواندن جزوه‌ و نشستن در جلسات سخنرانی کارآفرین نشده است. مهم این است که مهارت‌های عملی لازم برای شروع را تمرین کنید و از تجربه‌ی افرادی که وارد گود شده‌اند بهره ببرید. این‌ها ارزش‌ها و باور‌های ما در خورشید هستند.

اگر زیرنویس فارسی روی تصویر ظاهر نمی‌‌شود روی دکمه CC کلیک کرده و گزینه فارسی را انتخاب کنید.

نظرات

Moorhen
Moorhen:

این ویدئو روی هیچ کدام از مرورگرهای من قابل پخش نبود.
در ضمن خوب بود که قسمت نظر دهی وبلاگ نیاز به login نداشته باشد.

خورشید خانوم
خورشید خانوم:

دوست عزیز، این ویدیو روی یوتوب قرار داره و شاید به همین دلیل برای شما مسدود شده. از این مشکل باخبریم اما به خاطر حفظ حقوق سازنده این ویدیو، از آپلود کردن آن در وب‌سایت دیگر معذوریم. لطفا اگر ابزاری برای مرور یوتوب استفاده می‌کنید، پیش از ورود به این صفحه آن را فعال کنید.

درباره نظردهی با شما هم‌عقیده‌ایم. از اینکه این نکته رو گوشزد کردید ممنونیم. در صورت امکان، تغییرات لازم رو خواهیم داد.

با تشکر،
خورشید