وبلاگ

گفتگو با بنیانگذار مامان‌پز، استارتاپی با راه حلی خوشمزه

امینه
امینه:
مامان‌پز استارت‌آپ نو‌پایی است با ایده‌ای بسیار ناب که به تازگی توجهات زیادی را به خودش جلب کرده است. وب‌سایت خوش‌فکری مصاحبه خواندنی با تبسم لطیفی، یکی از بنیانگذاران استارتاپ و مدیر شبکه توزیع غذای مامان پز، انجام داده که در ادامه آمده است.

ایده اصلی این استارت آپ ایجاد کردن پلی بین مامان‌هایی است که مهارت خوبی در آشپزی دارند و افرادی که در خارج از خانه دلشان غذای خانگی می‌خواهد و از فست‌فود خسته شده‌اند. مامان‌پز کیفیت غذا‌هایش را با اصل تضمین می‌کند که مامان‌ها غذا‌ها را در محیط کاملا بهداشتی تهیه ‌می‌کنند و خوانواده خودشان هم همان غذا را مصرف می‌کنند. در ضمن همه مامان‌ها کارت بهداشت دارند و همه غذاهای روی سایت قبلا توسط تیم مامان پز تست شده اند و کیفیتشان تایید شده است. به وب‌سایت مامان‌پز سر بزنید تا لیست این غذا‌های خانگی را ببینید و با ایده مامان‌پز بیشتر آشنا شوید.

تبسم لطیفی درباره این‌که مامان‌پز به حل چه مشکلی کمک می‌کند می‌کوید:«کارمندان هر روز دغدغه تهیه غذا دارند، معمولا غذاهای رستوران تکراری و پرچرب است و طعمی متفاوت با طعم غذای خانگی دارد.در حالی‌که ما تعداد زیادی خانم‌های خانه‌دار به دستپخت‌های خوب و وقت آزاد داریم، که مایلند درآمد شخصی هر چند کوچکی داشته باشند. ایده مامان‌پز نیاز این دو گروه را رفع می‌کند.» مامان‌پز اولین تجربه تبسم لطیفی در راه‌انداری یک کسب و‌کار است. تبسم به آینده مامان‌پز خیلی خوش‌بین است، با این حال از شکست هم نمی‌ترسد و قصد نا‌امید شدن ندارد: «اگر درست اجرا شود موفق خواهد بود. مستقل از همه این دلایل حتی اگر شکست بخوریم، دوباره از در دیگری با ایده دیگری وارد می شویم.» متن کامل این مصاحبه در وب‌سایت خوش‌فکری را در اینجا بخوانید.

همچنین رامین فتوت مطلبی درباره تبسم لطیفی با عنوان «داستان تلاش یک دختر لرستانی برای فروش اینترنتی غذا به تهرانی‌ها» در ضمیمه کلیک جام جم منتشر کرده است که در اینجا میتوانید ببینید.

نظرات

sasansos
sasansos:

رفتارشون خیلی غیر حرفه ای است ؛ دو روز پیش بعد از اینکه برنامه کلید نامم را در برندگان اعلام کرده بود اعتبار 50 هزار تومانی به اکانتم اضافه کردند و وقتی همسرم بابت شور و غیرقابل خوردن بودن قورمه سبزی مامان مستانه با مامان پز تماس گرفت نه تنها قبول نکردند که غذا را مرجوع کنند و خودشان بررسی کنند حتی گفتند شما که ناراضی هستید چرا از ما غذا می گیرید و دیگه غذا نگیرید !!! و بعدش هم کلا اکانت مارو در سایت بستند !!!
برای من که صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستم و خوب می دانم که یک مشتری ناراضی چه سرمایه ای برای فهمیدن نقاط ضعف سیستم هست خیلی رفتار مامان پز عجیب بود !
دوستان توجه کنید که ما مشتری 9 ماهه ی مامان پز بودیم که حداقل در این مدت 200 پرس غذا از شون گرفته ایم و با ما اینجوری برخورد کرده اند و توجه کنید که اگر از مامان پز غذا بگیرید و غیر قابل خوردن باشه می گن چون ما از مامان ها نمی تونیم پولی پس بگیریم پس پول شما رو هم نمی تونیم پس بدیم و حتی غذای دیگری هم نمی تونیم براتون بفرستیم چون غذاها روز قبل به تعداد پخته شده و اضافی نداریم