وبلاگ

گفتگو با بنیانگذار استارنیتا، استارتاپی برای آدم‌های علاقه‌مند به کافه‌ها و کافه‌گردی

امینه
امینه:
استارت‌آپ استارنیتا می‌توانست شبکه اجتماعی باشد برای به اشتراک‌گذاری تجارب خرید و استفاده از سرویس‌های هر کسب و‌کاری، مشابه بسیاری از وب‌سایت‌های دیگر که فعالیت‌شان در این زمینه را آغاز کرده‌اند. اما بنایانگذار هوشمند این استارت آپ تمام تمرکز خود را بر روی کافه‌ها و تجربه کافه‌نشینی قرار داده و فضای این ‌سایت را به معرفی بی‌واسطه و موثر کافه‌های متنوع شهر اختصاص داده است.

وب‌سایت خوش‌فکری مصاحبه خواندنی با هما پورمحمدی بنیانگذار استارنیتا انجام داده است. هما پورمحمدی در رشته آی‌تی تحصیل کرده و هرچند قبلا در شرکت‌ها و تیم‌های مختلف روی پروژه‌های استارت‌آپی کار کرده است، اما استارنیتا اولین تجربه استارت‌آپ شخصی اوست. هما پورمحمدی در توضیح خلاقیت و نوآوری ایده‌اش می‌گوید:« ممکنه سایتها یا برنامه های زیادی وجود داشته باشه که محصولات متنوعی رو معرفی یا تبلیغ کنن؛ اما بعضا جنبه تبلیغاتی دارند و عموما مصرف کننده زمان انتخاب با چیز دیگه‏‌ای مواجه می‏شه. نوآوری در ایده ما این است که تجربه شخصی مصرف کنندگان توسط خودشون به اشتراک گذاشته می‏شه و همه در این فرایند سهیم هستند. این یعنی بازتاب دادن و بهره‌‏مند شدن از خرد جمعی. علاوه بر این از اونجایی که تولید کننده یا خدمات دهنده بهتر از طریق توصیه مصرف کنندگان شناخته می‏شه، به شناخته شدن کسب و کار ها کمک می‏‌کنه.»

وی درباره موانع و مشکلاتی که بر سر راه استارت‌آپ‌ها در ایران وجود دارند می‌گوید: «البته راه اندازی و اجرای یک استارتاپ کار دشواری هست و به طور معمول جا انداختن محصول در بازار، اعتماد سازی بین مشتریان و به ثمر رساندن کسب و کار از دشواری های معمول کار ماست؛ اما شرایط اقتصادی کشورمان و خلا قوانین کارآمد یا حتی برخورد های نامناسب در برخی زمینه ها کار رو کمی دشوار می‏‌کنه. امیدوارم این مسائل در آینده بهتر بشه.» متن کامل مصاحبه خوش‌فکری با بنیانگذار استارنیتا را در اینجا بخوانید.

برای ارسال نظر ثبت‌نام کنید یا با نام کاربری‌‌تان وارد شوید