وبلاگ

چرایی و چگونگی انجام موفق کسب و کار

sfrezaei
sfrezaei:

در روز ۲۵/۵/۹۰ جلسه دوم کارگاه از ایده تا اجرا برگزار شد. در این کلاس که خود تدریس را به عهده داشتم، پتانسیل های زیادی را در خصوص ایجاد کسب و کار مشاهده کردم. در این دوره چگونگی طرح یک ایده و انتخاب آن و به ثمر رساندن ایده به چالش گذاشته شد. خانم هایی بودند که برای خود کسب و کار خانگی راه انداخته بودند اما به دلایلی دچار شکست شده بودند. علت آن شاید عدم توجه به نقاط ضعف و قوت رقبا بوده که به نظرم آمد با به چالش گذاشتن این مطلب در وبلاگ بتوانیم راهکاری برای این افراد بدست آوریم.

در بین آنان خانمی بود که از سنگ های تراش داده شده زیور آلات تهیه کرده و به قیمت خوبی به فروش می رساند و اما کسانی هم بودند که تولیداتشان انبار شده و فروشی ندارد. خوب حال ما به عنوان فارغ التحصیلان خورشید و پرتو و از همه مهمتر به عنوان ارزش آفرین آیا شایسته نیست این موضوع را به چالش بگذاریم تا شاید با توجه به اقتصاد موجود راهکار های مناسبی پیدا کنیم؟!

چرا عده ای کسب و کار موفق دارند و عده ای بعد از تلاش های بیش از حد باز هم سد هایی در سر راه خود دارند؟ این دغدغه ای است که هر کسی را که می خواهد کسب و کاری را آغاز کند به خود مشغول می کند که کسب و کار من چه خواهد شد؟ در این بین افرادی هستند که بی توجه به این تحلیل که چرا برخی کسب و کار موفق دارند و برخی نه، دست بکار شده و کسب و کار خود را شروع می کنند و به عبارتی بی تحلیل دست به کار می شوند که اگر از افراد خوش شانس باشند در این صورت سرمایه خود را به باد نمی دهند فقط ارزش افزوده ای را ایجاد نمی کنند. و اما وای از اون روی سکه که اگر شانس با آنان یاری نباشد در این صورت است که کل سرمایه خود را از دست خواهند داد.

خوب برای اینکه سرمایه خود را از دست ندهیم و بر آن ارزش افزوده ایجاد کنیم شایسته است که قبل از مرحله شروع کسب و کار مراحلی را انجام دهیم.

ابتدا باید خوب محیط بیرونی کسب و کار ی را که می خواهیم راه اندازی کنیم، بشناسیم و تحلیل کنیم. خوب لازم است که اطلاعاتی در خصوص بازار محصول کسب و کارمان و رقبای موجود کسب کنیم. چرا که بازار یک کسب و کار را مشتریان داخلی کسب و کار که همان کارمندان آن هستند، مشتریان خارج از کسب و کار، تامین کنندگان، رقبا، عوامل سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و تکنولوژیکی تشکیل می دهند. خوب برای داشتن یک کسب و کار موفق لازم است که این عوامل بررسی شود. ناگفته پیداست که بررسی این موارد در هر مرحله از کسب و کار الزامی است.
اگر عمری باشد به طور مفصل چگونگی بررسی آن را ارسال خواهم کرد.

نظرات

هاتیا
هاتیا:

مدتی قبل تصمیم گرفتم تولید قارچ داشته باشم. اطلاعات عالی بودند، کرایه محل و کمپوست مناسب و خلاصه همه چیز چشم انداز روشنی داشت . تا اینکه همسرم با سوالی چشم مرا باز کرد: با این بازار اشباع شده از محصولات گوناگون قارچ که گاهی هم میماند وخراب میشود بازار فروشت کجاست؟
فکر میکنم بیشترین شکست ما در مرحله بازار هدف است.اگر ایده خوبی دارید که همه ایده ها عالیند قبل از سرمایه گذاری حتمن بازار فروش را بررسی کنید.

mighat
mighat:

بیصبرانه منتظر تفاصیل هستم ...

sfrezaei
sfrezaei:

سلام
هاتیا خانم ممنون از نظرتان شما علت موفق نبودن کسب و کار ها را در عدم شناسایی دقیق بازار هدف مطرح کرده اید بی شک اندازه و سهم بازار برای کالا و خدمات کسب و کارتان مهم است آیا فقط اصلی ترین عامل فقط بازار است یا موارد دیگری هم می تواند در این امر دخیل باشد؟
باتشکر