وبلاگ

قسمت دوم: حمایت از کسب و کار کوچک داخلی یا برند غیرایرانی؟

خورشید خانوم
خورشید خانوم:

در قسمت اول این بحث، نظرات تسهیلگر و تعدادی از دانشجویان دوره مقدماتی پاییز خورشید را درباره سوال این ماه نظرسنجی خورشید خواندید. از کسانی که در این بحث شرکت کردند و نکات خوبی را مطرح کردند ممنونیم. در قسمت دوم، ادامه این بحث را که در اولین هفته دوره مقدماتی مطرح شده بخوانید:

دانشجوی سوم: تولید کنندگان ایرانی هم نباید منتظر حس وطن پرستی ایرانیان بمونند و از خلاقیت و ارائه خدمات بهتر غافل بشن. اما چیزی که تأسف برانگیزه اینه که بعضی از تولیدکنندگان ایرانی روی تولیدات ایرانی خودشون مارک کشورهای دیگر رو می زنند حتی روی محصولات خوراکی! اون وقت ما به دنبال اجناس ایرانی می گردیم! ای کاش روزی همه ی ما به خودباوری برسیم و اون قدر حرف برای زدن داشته باشیم که خودمون رو پشت مارک های به نام قایم نکنیم.

دانشجوی چهارم: به نظر من مجبورن به اجناس خودشون مارک های ترکی و... بزنند چرا که در غیر این صورت اجناسشون خوب فروش نمی ره، یک مثال می زنم: تولید کننده کیف و کفشی در یکی از جنوبی ترین مناطق تهران کیف و کفش های باکیفیتی تولید می کنه و اونا رو با مارک ترک به مغازه داران پاساژ تندیس می فروشه، مغازه دارها هم می دونن که اون شخص کارای خودشو می فروشه، وقتی علتشو پرسیدم گفت اگه بفهمن ایرانیه خوب نمی خرن ازمون. می دونین علت اصلیش چیه اینه که ما تو برند سازی ضعیف عمل کردیم و نتونستیم اعتماد مردم رو جلب کنیم الانم برندای کم ایرانی (مثل هاکوپیان، هالیدی) موفقند و مشتری های خودشونو دارن حتی یک برند لباس (که الان تو ذهنم نیست) در خارج از ایران هم موفق عمل کرده. خود من در شرایط مشابه بین کالای ایرانی و خارجی حتما ایرانی رو انتخاب می کنم و واقعا از کالاهای بنجل خارجی خسته شدم.

دانشجوی پنجم: اگه بازار كشورمون توسط محصولات بي كيفيت اشباع شده، راه چاره ترحم به توليدكننده داخلي نيست. نبايد ماهي رو دست آقاي توليدكننده داد بايد ماهي گيري رو ياد بگيره. يعني تلاش كنه كه با رقيب قدر خودش مقابله كنه. مي تونه از نقطه ضعف رقيب كه كيفيت پائين هست استفاده كنه و در راه توليد محصول با كيفيت بالاتر باشه. حالا ما مي تونيم در راه توليد بهش كمك كنيم. و اگر چنين شد جزو مشتريان ثابت اون بشيم و بعلت تعلق خاطر داشتن به اين محصول بالطبع تبليغ محصول رو هم خواهيم كرد.
حالا جواب من اينه كه حتما براي حمايت از كسب و كار نوپا از محصولات اون خريد مي كنم ولي به صرف ايراني و وطني بودن اون نه. بايد حسن نيت صاحب كسب و كار بهم ثابت بشه و بدونم در پي ارائه محصول بهتر به هموطنانش هست. چه بسا خيلي از توليدكننده هاي ما متاسفانه در پي فقط كسب سود به هر قيمتي و ترفندی هستن. مسلما من به اين شخص هيچ كمكي نمي كنم.

ادامه دارد...

نظرات

مهری محقق فر
مهری محقق فر:

اینبار هم صادقانه باید عرض کنم که در زمان تصمیم به خرید به کلمه ی "حمایت" فکر نمیکنم...من یه مشتری هستم که برام کیفیت بالا،قیمت مناسب،حسن برخورد با مشتری برام مهمه...حالا این فاکتور ها اگر در کسب و کار ایرانی باشه خب مشتریش میشم و اگر در چینی باشه مشتری اون میشم...فبلا هم عرض کردم در صورتی از طرفم حمایت میکنم که اون هم رضایت من را جلب کنه...این دیگه سیاست نیست که با مرگ مرگ گفتن به خودم آسیب مالی برسونم و بعد بیام خونه و به خودم لعن بفرستم که چرا دایه ی دلسوز تر از مادر شدی؟!

سما
سما:

با همه این توصیفات و نظرات من معتقدم اگر جنس کیفیت داشته باشه ایرانی مشتریشه من همیشه وقتی میخوام ماکارانی بگیرم تک میگیریم یا برای رب یک و یک پس اگر بخوام شلوار بگیرم هم بدونم جنس خوب ایرانی هست معلومه میرم سراغش .
چندوقته پیش رفتم خ سرسبیل برای خرید شلوار لی بچه قیمتها خیلی بالا بود و همه هم برای کاری که معمولی بود کلی تعریف می کردن و برای قیمت بالا دلیلشون این بود که جنس ترکه من واقعا بعد از دوسه ساعت خرید گفتم اینهمه خیاط هنرمند نمیتونن یه سر وسامونی به بازار لباس بچه بدن ؟مدلا را هم که دیگه نگین اصلا اینقدر شلوغ بود انگار نه انگار که برای بچه دوخته شده شایدم من بدسلیقه هستم ولی حالا در این میون شما ببینید اگر یکنفر بیاد شروع کنه تولید و با قیمت مناسب دوخت خوب و تمیز کالاهاش را عرضه کنه همه اونایی که تو این بازار سرگردونن مشتریش میشن دیگه به شرطی که کارش خوب باشه بنظرم همه قدر کار خوب را می دونن وازش حمایت می کنن .
یه مثال دیگه جدیدا رسم شده که سبزی خوردن بصورت دسته شده به فروش میرسه با اینکه قیمتش با کیلویی خریدن خیلی متفاوته ولی مشتری خودشو داره که اینم باز نشونه اینه که کار با کیفیت خریدار خودشو داره .