وبلاگ

قدم اول شناخت نبض بازار و نیاز مشتری است

حجتی
حجتی:
گفتگو با خانم زهرا تفرشی صاحب تولیدی و پخش مریم. خانم تفرشی ۴۰ ساله هستند و خوش اخلاق و سرزنده، درخواست گفتگوی تلفنی من را با روی گشاده پذیرفتند.

گفتگو با خانم زهرا تفرشی صاحب تولیدی و پخش مریم.
خانم تفرشی ۴۰ ساله هستند و خوش اخلاق و سرزنده، درخواست گفتگوی تلفنی من را با روی گشاده پذیرفتند.

- خانم تفرشی با توجه به تجربتون بفرمایید نکات کلیدی برا شروع کسب و کار کدامند؟
به روز بودن، داشتن مشاور و راهنما، شناخت مشتری و بازار هدف.

- احساستون راجع به احتمال شکست در کسب و کارتون چه بود و چطور با این نگرانی مواجه شد؟
اصلا به شکست فکر نمی کنم و نکردم. ببینید مرگ برای همه اتفاق می افته ولی لازم نیست همیشه راجع بهش فکر کنیم. شکست هم ممکنه اتفاق بیفته ولی نباید فکر و احساس ما را در گیر کند. برای من تا حالا شکست اتفاق نیفتاده، البته بازار کساد شده و مشتری ها کاهش یافتن ولی من حتی شده رفتم شهرستان مشتری جایگزین کردم و کارم رو با قیمت پایین تر فروختم تا زمین نخورم.

- خانم تفرشی بارزترین ویژگی یک کار آفرین چیست؟
پشتکار، اعتماد به نفس، خواستن. با این سه ویژگی به تمام اهدافتان می رسید.

- و بارزترین ویژگی که سبب موفقیت شما شده؟
نترس بودن و ریسک کردن البته با حساب و کتاب. ببینید من الان یک فروشگاهی زدم که به جز اجاره جا هیچ سرمایه اولیه ای نداشتم چون سرمایه ام در تولید هست. برای این کار اول بررسی کردم و دیدم در این منطقه نیاز مردم چیست و چه فروشگاهی در این منطقه وجود ندارد و مردم به آن احتیاج دارند. مثلا در این منطقه کافی شاپ وجود ندارد و اگر هم کسی اقدام به باز کردن چنین مغازه ای کند جواب نمی دهد چون مردم این منطقه اصلا سراغش نمی روند، ولی پوشاک چرا. من با این دید فروشگاهی اجاره کردم و برای اجناس اینجا با اعتباری که در بازار به عنوان تولید کننده داشتم استفاده کردم و اجناس را امانی بردم. الان آغاز کاره و من فروشندگی، دکوراتوری و کلیه امور را خودم انجام می دهم. نکته دیگر اینکه من این اجناس را سعی می کنم ارزان تهیه کنم و ارزان بفروشم، نیاز مشتری رو می شناسم و می دونم چطور با مشتری برخورد کنم که بسیار اهمیت دارد.

- کار تولیدی پوشاک خود را چطور آغاز کردین؟
ابتدا آموزش خیاطی دیدم. جالب این که در دوران آموزش هم به فکر پول در آوردن بودم بدین طریق که خودم اقدام به تدریس مطالبی می کردم که دو روز قبل آموزش می دیدم.
به دلیل نداشتن سرمایه اولیه با یک چرخ قسطی در یکی از اتاق های خانمان شروع کردم و در ابتدا برش کار و دوزنده خودم بودم. نمونه کارم را در بازار تهران می بردم و سفارش می گرفتم. چون همه کارها را خودم انجام می دادم و قیمت تمام شده کم می شد لباس ها را با سود کم می فروختم و بدین طریق از رقبا پیشی گرفتم. کارهایم ظرافت و زیبایی زنانه ای داشت که فروشندگان را جلب می کرد.
در ضمن در پروسه تولید قیمت مواد اولیه نیز مهم است و باید مواد اولیه را به ارزانترین شکل ممکن تهیه کرد. من تمام مواد اولیه را به صورت نقدی تهیه می کنم که سبب می شود ارزان تر تمام شود.
پروسه جا انداختن یک برند در ذهن مردم زمانبر است و اولین حرف را هزینه و فکر باز می زند، باید با سیاست فروش و آشنایی به امور بازار هدف در حد معقولی آشنا باشید وگرنه مثل بازی ماروپله ممکنه تا بالا برین و با یک تلنگر بازار نیش بخورید و بیفتید پایین.

- و در آخر بفرمایید عامل موفقیت در بازار از دید شما چیست؟
توانایی در کار، فکر باز و حامی مناسب سبب موفقیت در بازار می شود.

نظرات

سما
سما:

سلام خانم حجتی تشکر می کنم برای مصاحبه آفرین به خانم تفرشی معلومه انسان خودساخته ای هستند کلا تفرشیا خیلی خوبن!