وبلاگ

تجربه اولین همایش!

fana
fana:
در همایش «آنچه دانشگاه نمی آموزد» مطرح شد: وقتی که می خوایم کالایی رو به کسی بفروشیم باید کاری کنیم که از خودمون در احساس مشتری چیزی بگذاریم که برای دفعات بعدی هم مشتری رغبت به خرید از محصول ما داشته باشد.

طی فراخونی که در سایت خورشید مبنی بر همایشی با عنوان «آنچه دانشگاه نمی آموزد» که در تاریخ ۲۹ آذر ۹۰ برگزار شد تصمیم گرفتم برای اولین بار به همایش برم. هیچ وقت همایش رفتن رو دوست نداشتم چون فکر می کردم که یه نفر میاد عقایدش رو میگه و بقیه هم یا گوش می کنند یا گوش نمی کنند و تموم میشه و میره! اما چون این همایش نزدیک خونه امون برگزار میشد تصمیم گرفتم که همایش رو تجربه کنم و بعد در موردش نظر بدم! یکی دیگه از عواملی هم که باعث شد ترغیب شم تا در این همایش شرکت کنم اعضای صحبت کننده در این همایش بودند.

روز ۲۹ آذر ساعت ۱۳:۳۰ قرار بود این همایش شروع شه بنابراین من زودتر به سالن همایش واقع در پارک قیطریه رفتم تا جای خوبی داشته باشم. ساعت ۱۴ با تلاوت قرآن و سرود جمهوری اسلامی ایران این همایش شروع شد و بعد از سخنرانی مجری همایش (آقای صحرایی)، از دبیر همایش آقای احسان قاسمی خواسته شد که صحبت کنند. (ایشون درباره هدف و رسالت این همایش توضیح دادند و گفتند که قصد به چالش کشیدن دانشگاه یا صنعت رو ندارند.) و بعد از آقای توماج فریدونی (سخنران حرفه ای، مربی و نویسنده فعال در زمینه بازاریابی) برای سخنرانی دعوت شد. نکته قابل توجه این جلسه این بود که افرادی که دیدگاه های متفاوتی داشتند به سخنرانی می پرداختند که این باعث میشد آدم هم دیدگاه های موفق و هم دیدگاه های مخالف رو بشنوه و ذهن آدم حسابی درگیر میشد.
آقای توماج فریدونی با استفاده از اسلایدی که آماده کرده بودند توضیح دادن که اولین چیزی رو که دانشگاه به ما نمی آموزد تجربه است و بعد از اون دانش به ما نمی دهد. شاید همه ما تعجب کنیم که به دانشگاه می ریم پس چطور دانشگاه به ما دانش نمی آموزد؟ دانشگاه به ما فقط آگاهی می دهد و دانش از ترکیب آگاهی و تجربه به دست می آید و سومین چیزی که دانشگاه به ما یاد نمی دهد رو Ing دونستند. یعنی اکشن رو به ما نمی آموزد.
آقای فریدونی اعتقاد داشتند که برای کسب و کارها باید استراتژی رو در نظر گرفت نه تاکتیک.فرق استراتژی و تاکتیک رو هم در بلند مدت و کوتاه مدت بودن آنها اشاره کردند.یعنی استراتژی بلند مدت و تاکتیک کوتاه مدت است.
ایشون ۴ کلید کسب و کار موفق را بدین گونه شرح دادند:
کاهش هزینه – ارتقاء برند – فروش و سود
صحبت های آقای فریدونی خیلی جذاب و زیبا بود و به صراحت میشه گفت که ایشون خوب به فنون سخنرانی و صحبت کردن وارد بودن.

بعد از آقای فریدونی آقای لک مطالبی رو در مورد ضرورت و اهمیت نیروی انسانی شرح دادند و ضرورت توسعه کشورها رو در منابع انسانی دونستند.

بعد، از آقای مظاهری دعوت شد. ایشون نویسنده کتاب «رقص عقاب ها» هستند که این کتاب زندگی نامه ۲۱ نفر از کارآفرینان ایرانی به نام هست که بعضی از آنها با اسم مستعار در این کتاب یاد شده اند. (چون خود کارآفرینان مایل نبودند که اسم واقعیشون نوشته بشه). ایشون در مورد زندگی حاج ناصر علاءالدین که صاحب پاساژ علاءالدین هستند برای ما صحبت کردند و تفاوت جهان سوم و جهان اول در نوع نگاه به موفقیت ها و کارآفرین ها رو بیان داشتند. ایشون می گفتند که در جهان سوم اگر کسی موفق باشه اون رو به عامل شانس و اقبال ربط میدیم ولی در جهان اول موفقیت رو تابعی از علت و معلول ها می دونن. در ضمن آقای مظاهری گفتند که برای اطلاعات بیشتر از همایش های ایشون و همچنین کتاب ایشون می تونید عدد ۲۰۰ رو به شماره ۳۰۰۰۸۰۹۹ اس ام اس کنید که من این کار رو کردم و امروز اس ام اس سمینار اصول مذاکره و اقناع مخاطب با این مضمون رو دریافت کردم:
سمینار اصول مذاکره و اقناع مخاطب
۱ و ۲ دی ماه
به همراه اساتیدی چون مهندس مظاهری، دکتر شعبانعلی، دکتر بیدار مغز و ...
اکنون اقدام کنید
۰۲۱۲۶۴۰۳۷۴۰

در ادامه همایش بعد از استراحت و پذیرایی از آقای امیرحسین علوی راد که متخصص برند سازی هستند دعوت شد که سخنرانی کنند. ایشون عقیده داشتند که با توجه به در حال تغییر بودن بازار از ابتدا نمی توانیم یک استراتژی داشته باشیم بلکه با تکیه بر تاکتیک ها باید به استراتژی برسیم. ایشون برند رو عامل موفقیت یک کسب و کار می دونستند و عقیده داشتند وقتی که می خوایم کالایی رو به کسی بفروشیم باید کاری کنیم که از خودمون در احساس مشتری چیزی بگذاریم که برای دفعات بعدی هم مشتری رغبت به خرید از محصول ما داشته باشد. ایشون اعتقاد داشتند که اکثر اوقات خود مشتری هم نمی دونه که چی می خواد و نباید تمام بازار رو با خواسته مشتری تطبیق داد!

و در پایان هم آقای بختیاری، موسس آیس پک، از تجربیات خودشون برامون توضیح دادند که با چه روش های بازاریابی ساده ای تونسته بودن آیس پک رو در عرض شش ماه از یک شعبه به ۱۲۰ شعبه برسونند. از شکست های قبلی خیلی راضی بودند و اونها رو شکست های طلایی زندگی خود می دونستند که بدون اون امکان نداشت الان این باشن.

سایت و ایمیل توماج فریدونی :
www.toomaj.com
tomaj@toomaj.com
ایمیل آقای بختیاری :
bakhtiari@myicepak.com

برای ارسال نظر ثبت‌نام کنید یا با نام کاربری‌‌تان وارد شوید