وبلاگ

بهترین زمان برای معرفی یک محصول جدید به بازار چه زمانی است؟

امینه
امینه:
اگر در مراحل اولیه کسب و کار خود هستید و قصد دارید به زودی محصول یا سرویس جدیدتان را ارائه کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله زیردر وب‌سایت خوش‌فکری را بخوانید تا دیدگاه روشن‌تری درباره معرفی موفق یک محصول به‌ دست بیاورید.

در دنیای کسب و کار امروز زمان و چگونگی معرفی یک محصول جدید تاثیر بسیاری در موفقیت یک کسب و‌کار خواهد داشت. عموما استارت آپ‌ها سعی می‌کنند با ارائه و معرفی مناسب محصول خود دو هدف را دنبال کنند. هدف اول اطلاع‌رسانی فراگیر و راه‌اندازی موج خبری برای محصول خود با بکارگیری تکنیک‌های بازار‌یابی است. و هدف دوم در دسترس عموم قرار دادن محصول است. «معرفی یک محصول جدید به بازار (Launching) در واقع بیش از اینکه یک راه کار باشد، یک تاکتیک است. هر کدام از دو مورد بالا به خودی خود مزایایی دارند و اغلب، شرکت های بزرگ، هر دو مورد را با هم انجام می دهند. البته این یک قانون کلی نیست و ممکن است بسته به شرایط، تنها یکی اجرا شود و یا این دو، با تاخیر زمانی انجام شوند.»

برای استارت آپ‌ها ،بر خلاف شرکت‌های بزرگ، گاهی تنها در دسترس عموم قرار دادن محصول در ابتدای کار می‌تواند کافی باشد و نیازی به لانچ تبلیغاتی نیست. چرا که بسیاری از استارت آپ‌ها در مراحل اولیه کار با کمبود نیرو، سرمایه و امکانات مواجه‌اند و «اگر تعداد زیادی از مردم جلب لانچ تبلیغاتی شوند و بخواهند از محصول یا سرویس مورد نظر استفاده کنند، امکان رسیدگی و سرویس دهی مناسب به همه آنان وجود نخواهد داشت و این خود یک موج نارضایتی ایجاد کرده و تبدیل به یک ضدتبلیغ خواهد شد.»

مشکلی که بسیاری از بنیان‌گذاران استارت آپ‌ها دارند، وسواس در تکامل و افزودن جز‌ئیات به محصول یا سرویس است. «تکامل، در واقع یک نردبان است نه یک مسیر بسته و باید پله های آن را یکی یکی بالا رفت. پس به محض اینکه احساس کردید که محصولتان امکانات و ویژگی های اساسی را دارد و از کیفیت قابل قبول و مناسبی برخوردار است، آن را به بازار عرضه کنید. هر چه زودتر محصول را به دست مشتریان هدف برسانید، امکان گرفتن سریعتر نظرات مشتریان را دارید. در نتیجه می توانید تغییرات مورد نیاز را زودتر و با هزینه کمتر در محصول یا خدمات خود اعمال کنید.» متن کامل این مقاله بر روی وب‌سایت خوش‌فکری را در اینجا بخوانید.

برای ارسال نظر ثبت‌نام کنید یا با نام کاربری‌‌تان وارد شوید