وبلاگ

از تعمیر ماشین تا پیشخوان رستوارن با لبخند

Azra
Azra:

با سلام
من عذرا از اعضا وبسایت خورشید خانم هستم و مایلم این مطلب رو با دیگر دوستان به اشتراک بگذارم:

در یک رستوران مطلب جالبی دیدم که نظرم را جلب کرد به خصوص دوستانی که تازه کسب و کار راه انداخته اند و خستگی اوایل کار زیادی اذیت میکنه.

داستان از این قراره که ورودی این رستوران یا به قول قدیمی ترهای بازار "پیشخوان" یه ماشین قدیمی نصفه است و دور تا دور هم عکس های قدیمی سیاه و سفید و متنی که تاریخ رستوران را باز گو میکنه که هم در ورودی و هم در زیر بشقابی ها دیده میشه. در واقع این محل حدود ۱۰۰ سال پیش یه مکانیکی بوده که راننده های کامیون به اونجا می اومدند. در مدت تعمیر همسر مکانیک از راننده ها با غذایی ساده اما همراه "لبخند" پذیرایی می کرده. حالا بعد از ۱۰۰ سال رستوران قشنگ و شیکی به نام و افتخارش اونجاست که واقعا با برخورد بسیار خوبی از مشتری ها پذیرایی می کنند.

نظرات

meysam
meysam:

سلام
از مطلب و عکس های که به اشتراک گذاشتین، خیلی ممنونم.
به نظر میاد که اگه فرهنگ نوآوری در کسب و کار رواج پیدا کنه، قطعا اقتصاد پویاتری خواهیم داشت و بعضی از این نوآوری ها میتونه به افزایش نشاط و شادابی در محیط کار هم کمک کنه.

ضمنا یه سوال از شما داشتم: من تازه عضو این سایت شدم و خیلی علاقه مند هستم در بخش وبلاگ، پست بنویسم. اما متاسفانه هر چی تلاش میکنم، نمیتونم.

ممکنه لطف کنین منو در این زمینه راهنمایی کنین؟
آیا اصلا همه اعضای این سایت میتونن پست بنویسن یا فقط بعضی از اعضا میتونن؟

خورشید خانوم
خورشید خانوم:

میثم عزیز سلام

از نظر و سوال شما در وبلاگ مدرسه خورشید ممنونیم

درباره نوشتن در وبلاگ خورشید باید بگوییم که در حال حاضر تنها فارغ التحصیلان دوره های مختلف مدرسه خورشید امکان دسترسی مستقیم برای نوشتن در وبلاگ را دارند
و هنوز بخشی برای نوشتن دیگر علاقه مندان ایجاد نشده. مدرسه خورشید تصمیم دارد به زودی بخشی را با عنوان نویسندگان مهمان در وبلاگ خورشید ایجاد کند.

اما در حال حاضر شما می توانید مطالب خود را به همین آدرس، ایمیل کنید. مطلب شما با نام خود شما در وبلاگ منتشر خواهد شد. یک نکته اینکه مطلب ارسالی شما باید نوشته خود شما باشد. که این نوشته می تواند تجربیات شما، تحلیل کارشناسی شما یا گزارش در موضوعی مرتبط باشد

منتظر مطالب شما هستیم

با احترام
گروه آموزشی مدرسه کارآفرینی خورشید

فاطمه
فاطمه:

سلام عذرا جان، مطلب خیلی جالبیه، مخصوصاً اینکه با عکس هم همراه بود. ایده ی خلاقانه ایه و ظاهراً خوب هم گرفته! یادمه یه سریال ماه رمضان پارسال از تلویزیون ایران- شبکه تهران پخش می شد به اسم "نون و ریحون" که خیلی هم خوشساخت بود: داستان چند تا جوون ایرانی که یک حمام عمومی قدیمی را تبدیل به سفره خانه سنتی کرده بودند. البته فکر نکنم قبلاً صاحب اونجا با خوراکی از مشتریان حمام پذیرایی می کرده که اون مکان تبدیل به رستوران شده!؟ ولی درکل ربط دادن گذشته/تاریخ و حال در یک مکان کارآفرینی می تونه در جلب مشتری خیلی تاثیرگذار باشه! کسی نمونه ی دیگه ای از این دست سراغ داره؟

Azra
Azra:

سلام، خوشحالم که این مطلب برای شما جالب بوده. این نکته تاریخی رو درست میگید من فکر نکرده بودم. آنچه توجه من را جلب کرد این بود که یک کار حدودا 100 سال ادامه پیدا کنه و حالا هم کاملا به روز باشه. رمز کار را هم برخورد خوب بداند. شما نظرتون چیه؟