انگیزه بگیرید

یک قطره حیاتی در اقیانوس بی‌کران

هاسمیک آوتسیان سالن آموزش یوگا و حرکات نرمشی را تاسیس کرد تا بانوان ارمنی، یوگا و حرکات نرمشی را جزء لاینفک زندگی روزانه‌شان قرار دهند. از لبخند مشتریانش لذت می‌برد و راه‌های خلاقانه‌ای را برای پیشرفت کارش در نظر می‌گیرد. کلید اصلی موفقیت او...

گفتگو

خورشید: وقتی که بچه بودید می خواستید بزرگ شدید چه کاره بشوید؟
هاسمیک آوتسیان: وقتی بچه بودم مثل خیلی از دخترهای دیگه دلم می خواست که معلم یا دکتر شوم. اما به خاطر می آرم که در سن ۱۴ یا ۱۵ سالگی به دوستانم که اضافه وزن داشتند کمک می کردم که چگونه لاغر شوند.

خورشید: چه چیزی باعث شد کار آفرین بشوید؟
ه.آ: به دلیل اینکه زیاد مسافرت می کنم و با زنهای زیادی از دیگر ملیت ها در تماس هستم، همیشه آنها را با زنان ارمنی مقایسه می کنم. به نظر من زنان ارمنی بهترین مادران در دنیا هستند. اما وقتی دیدم که چقدر زندگی آنها متفاوت و مشکل است، تصمیم به شروع کاری گرفتم که به آنها کمک کنم تا نرمش و ورزش را به عنوان جزء لاینفک زندگی روزانه شان قرار دهند. این دلیل اصلی ای بود که من آموزشگاه یوگا و نرمش خود با نامShaping Zoneرا راه اندازی کردم.

خورشید: پیش از اینکه کار آفرین شوید زندگیتان چگونه بود؟
ه.آ: حتی قبل از اینکه یک کار آفرین بشوم، خودم هم احساس می کردم که کارم پله به پله در حال پیشرفت است و در حال کمک به تعداد بیشتری از زنان هستم تا آنها ذهنیت شان را نسبت به خودشان تغییر دهند. از یک نفر شروع شد و به تدریج تعداد بیشتر شد.

خورشید: یک روز عادی برای شما چگونه سپری می شود؟
ه.آ: روز من با کلاس شروع می شود. بر گزاری کلاسهای یوگا در صبح به صورت یک سنت درآمده است. بقیه روز هم با مشغولیت زیاد می گذرد. تقریباً در مورد همه کلاسها با مربیان صحبت می کنم. ملاقات های مختلف دارم. در پایان روز یک کم خسته ولی در مجموع راضی هستم.

خورشید: چطور بین کار خانه و کار بیرون تعادل برقرار می کنید؟
ه.آ: چون کارم دلیل زندگی ام است، بنابراین زندگی ام را خیلی در تعادل می بینم برای اینکه کاری را انجام می دهم که دوست دارم. اگر شانس این را داشتم که دوباره زندگی کنم، حتماً همین حرفه را انتخاب می کردم.

خورشید: استراحتتان چه کار می کنید؟
ه.آ: بهترین زمان در طول روز برایم، گذراندن وقت با بچه هایم است.

خورشید: بخشی از کارتان بیشتر برایتان لذت بخش است؟
ه.آ: زمانی که می بینم مشتریانم لبخند زنان توضیح می دهند که چقدر کار من به وضعیت جسمی آنها کمک کرده، یا چطور آنها با چهره های عصبی به کلاس آمده اند و با آرامش و رضایت خارج شده اند، این باعث خوشحالی من می شود.

خورشید: چه ویژگی های شخصیتی شما باعث پیشرفت در کارتان شده است؟
ه.آ: کلید اصلی در کار من توانایی گوش دادن و فهمیدن است. راه حل های خلاقانه ای که من در نظر می گیرم، انعطاف و توانایی بودن در مکان مناسب و در زمان مناسب است.

خورشید: وقتی که کارتان را تازه شروع کرده بودید، دلتان می خواست چه نصیحتی به شما می شد؟
ه.آ: من به شکیبایی بیشتری نیاز دارم به دلیل آنکه تغییر دادن ذهنیت های (غلط) زمان زیادی می برد. کار من همچون یک قطره حیاتی دراقیانوسی بی کران است.

برای ارسال نظر ثبت‌نام کنید یا با نام کاربری‌‌تان وارد شوید