انگیزه بگیرید

تفاوت تضمین کننده پیشرفت کارتان است

خانم صالحی فارغ‌التحصیل رشته کشاورزی و طراحی منظر است. وی ۶ سال پیش کارش را به طور جدی آغاز کرده واکنون به خاطر پشتکار و علاقه فراوانش به این حیطه مسئول بخش فضای سبز باغ گل کنتیا است. مصاحبه خواندنی با این کارآفرین موفق را فرزانه عزیز، یکی از فارغ التحصیلان مدرسه خورشید، انجام داده اند.

گفتگو

با تشکر از زمانی که به من اختصاص دادین ، لطفا بیوگرافی مختصری از خودتان بفرمایید.
من فارغ التحصیل رشته کشاورزی هستم. بعد از گرفتن لیسانس کمی در زمینه تولیدات گلخانه ای کار کردم و از آنجایی که دست قوی در طراحی داشتم به رشته طراحی فضای سبز علاقمند شدم و ارشدم را طراحی منظر خواندم. بعد از اخذ فوق لیسانس از ۶ سال پیش کارم را به صورت کارآموزی در این مرکز شروع کردم و بعد به خاطر علاقه و جدیتی که در کارم داشتم همین جا مشغول به کار شدم و الان هم مسئول بخش فضای سبز شرکت کنتیا هستم. غیر از اینکه شرکت کنتیا هر ساله در نمایشگاه هایی که شرکت می کنند جزء طرح های برگزیده هستند، اجرای خود من هم در نمایشگاه گل و گیاه در سالهای ۸۸ و ۸۹ طراح اول بخش طراحی منظر شد و اردیبهشت امسال هم در نمایشگاه گل و گیاه ارمنستان در بخش طراحی فضای سبز گیاهان فضای باز اول شدیم.

آیا می توانید از تجارب خود نکات کلیدی شروع کسب و کار را عنوان کنید.
واقعیت این است که آن چیزی که به من کمک کرده، علاقه من بوده. چون برخلاف ظاهر این کار که با گل و گیاه در ارتباط هستی کاری بسیار جدی و سنگین است. معمولا در اجرای پروژه ها کار به مدت حداقل یک ماه از ساعت ۶ صبح تا ۷ الی ۸ شب ادامه دارد و یا در کارهای نمایشگاهی ممکن است حتی ۳ شبانه روز آدم نخوابد. من فکر می کنم تنها چیزی که آدم را پیش می برد علاقه به کار است.

یک روز کاری شما چگونه سپری می شود؟
من در هر روز یکسری قرار ملاقات دارم که در واقع ویزیت کارهای فضای سبز من است. برای کارهایی که از من درخواست می شود ابتدا باید آن فضا را ببینم تا برایش ایده بدهم و طراحی کنم و در این رابطه با کارفرما مذاکره کنم. یک بخش از روز من به طراحی پروژه ها می گذرد که ابتدا طرح آن را روی کاغذ می آورم و یا اینکه گونه های گیاهی اش را انتخاب می کنم. این مربوط به زمانی است که من سر پروژه نباشم و کاری در حال اجرا نداشته باشم. اگر در حال اجرای پروژه ای باشم بیشتر وقتم سر پروژه و در واقع سر سایت است و بعد هم با کارگرها کار می کنم. وقتی یک پروژه ای را کار می کنم قطعا باید گل و گیاهش را هم تامین کنم . یک بخش آن که مهم‌تر است و گیاهان کلیدی تری است خودم شخصاً باید انتخاب کنم .بعضی را از باغ گل خودمان تهیه می‌کنم، بقیه را هم از باغ های گل و گیاه دیگر تامین می کنم. گاهی پیش آمده تا شمال سفر کنم تا یکسری گونه گیاهی را از آنجا تهیه کنم.

چه بخشی از کارتان برایتان لذت بخش است؟
طراحی و تهیه گل و گیاه خیلی لذت بخش است.

چه راه های خلاقانه ای را امتحان کرده اید که تضمین کننده سلامت و پیشرفت کارتان باشد؟
نوع نگاه در این رشته کمی غیرعلمی بوده. یعنی مثلا تجربه باغبان های مختلف بوده است که باید سعی کنی علمی اش کنی و در عین حال بازدهی را بیشتر کنی. مثلا بازده اکولوژیکی گیاهان ، استفاده بهینه از آب و خاک یا آبیاری قطره ای را در نظر بگیری و نمونه هایی کار کنی که جلوی فرسایش خاک را بگیرد. این ها به نظرم نکات خوبی است که بازدهی را بیشتر می کند. در رشته فضای سبز در طول سالهای مختلف کارهای متفاوتی می آید و دیده می شود. مثلا یک کاری که ما کردیم بحث بام های سبز (Roof Garden ) بوده که کار نویی بود. بر روی بام ها فلاور باکس، آلاچیق و جای نشستن و استراحت کار کردیم. زیرا حیاط ها ر خال کوچک شدن هستند و در واقع فضای سبز به پشت بام منتقل میشود. کار دیگری که جدیدتر است فضای سبز عمودی است. اگر دقت کرده باشید در بدنه بزرگراه ها دیوارها را سبز می کنیم و روشهای مختلفی دارد. در نمایشگاه گل و گیاه سال ۸۹ جز اولین کسانی بودیم که فضای سبز عمودی و نحوه کارکردنش را نشان دادیم. به طور کلی کارهایی که باعث می شود کارتان نسبت به بقیه متفاوت باشد تضمین کننده پیشرفت کارتان هست.

چه توانایی و قابلیتی در شما باعث موفقیتتان شده است؟
علاقه، پشتکار و تخصص.

اطلاعاتتان را چطور به روز نگه می دارید؟
از طریق سرچ های اینترنتی و یک چیزی که در رشته ما خیلی کمک می کند: نمایشگاه های گل و گیاهی که جاهای دیگر دنیا مثل اروپا برگزار می شود. ترکیه نمایشگاه های خیلی خوبی می گذارد. وقتی آن جا می روی می بینی چقدر به مقوله کشاورزی متفاوت نگاه می کنند. خیلی از چیزهایی که تو بهش فکر کرده بودی قبلاً انجام شده و فقط کافی است که آن ها را بومی کنی و مطابقت بدهی، بعدش از آنها استفاده کنی.

در حال حاضر بزرگترین مشکل و دغدغه ای که در کسب و کارتان با آن درگیر هستید چیست؟
آن چیزی که الان کار ما را تحت الشعاع قرار داده اوضاع اقتصادی است. زیرا کار ما جز کارهای لوکس محسوب میشود و جزء نیازهای اولیه مردم نیست که تحت هر شرایطی نتوانند از آن دست بکشند. شما باید اینقدر درآمدت کافی باشد که نیازهای اولیه ات را برطرف کنی و یک چیز اضافه تر داشته باشی که صرف زیبایی فضای اطرافت بکنی .الان که یک مقدار اوضاع اقتصادی بهم ریخته در خواست مردم نسبت به این قضیه نسبت به مثلا ۴ یا ۵ سال پیش که من کارم را شروع کرده بودم کمتر شده است. سختی دیگری که در این کار وجود دارد سر و کار داشتن با طیف وسیعی از کارگرهاست. در جامعه کارگری دستور گرفتن از یک خانم که سن و سالش هم کم باشد برایشان کمی مشکل است. در این جا آدم باید یک کم راه‌های مختلفی را بلد باشد که بتواند چیزی را که می خواهد به آن‌ها بگوید تا بدانند چیکار باید بکنند و حرف شنوی داشته باشند.

نظرتان درباره فروش اینترنتی محصولتان چیست؟ کسب و کارهای اینترنتی چه مزایا و معایبی می توانند داشته باشند؟
به نظر من آن چیزی که خیلی مهم است به روز بودن است و این که یک تیمی متمرکز روی وب‌سایت کار کند . پشتیبانی دقیق و به موقعش بسیار مهم است. فقط در زمینه گل و گیاه یک مشکلی وجود دارد و آن این است که ما ممکن است از یک نوع گیاه ۲۰ تا داشته باشیم و از یکی اش عکس بگیریم و داخل سایت بگذاریم و قطعا ۲ تا گیاه هیچ گاه شبیه هم نمی شوند. مشتری آن چیزی را که می بیند صد در صد آن چیزی نیست که تحویل می گیرد. ممکن است این شبهه را به وجود بیاورد که مثلا این خوب نیست و این همان نیست که من عکسش را دیده بودم و می خواستم.

چه شرایطی برای موفقیت کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین لازم است؟
پشتیبانی قوی، به روز بودن و در دسترس بودن در کسب و کارهای اینترنتی بسیار مهم است. اگر اطلاع رسانی شما درست باشد و سایتتان واقعا به روز باشد بازدیدکننده بیشتری پیدا می کنید. در مورد فروش گل اگر شما اطلاعات دقیقی در سایتتان ارائه دهید مثلا موجودی روز و موجودی فصلتان را اعلام کنید و بگویید در این فصل موجودی گل شما چگونه است، باعث می شود مشتری های بیشتری به شما رجوع کنند و قطعا کسی هم از سفارشی که داده ناامید نمی شود.

آینده این نوع کسب و کارها را در ایران چگونه ارزیابی می کنید؟
من فکر می کنم اینترنت یک فضای خوبی است برای معرفی کارها. یعنی نمونه کارهایتان را در آن نمایش بدهید و در واقع اعلام وجود کنید. شاید الان خیلی خرید و فروش اینترنتی بازار داغی نداشته باشد ولی احساس می کنم که ناچاریم به این سمت و سو برویم. هر چقدر هم که خودمان با توجه به ترمزهای ذهنی که داریم تمایل نداشته باشیم ولی نا‌خودآگاه به این سمت می رویم و در این مسئله نسبت به مسائل دیگر از کشورهای خارجی کمتر عقب هستیم و فکر می کنم تا ۳ الی ۴ سال دیگر کسب و کار اینترنتی جای خودش را در ایران پیدا می کند.

نحوه سرمایه گذاری و اهمیت نقدینگی در ابتدای راه شما چه بود؟
بیشترین هزینه ای را که شما در این کار نیاز دارید تهیه جا و مکان است وگرنه از لحاظ گل و گیاه شاید واقعا اینقدر سرمایه نخواهد و مکان هم از لحاظ منطقه شهری بسیار مهم است. جایی باشد که تقاضا برای آن زیاد باشد. مثلا مرکز شهر نزدیک ادارات و بیمارستان ها، یا منطقه ای که مردمانش از لحاظ فرهنگی به گل برای هدیه فکر کنند.

از آنجایی که گل طول عمر محدودی دارد چه نوع مدیریتی را باید اعمال کرد تا کمتر ضرر کنیم و گلها در مدت زمان عمرشان به فروش بروند؟
یک بخشی از هزینه های گل شاخه بریده حتما مربوط به پِرت محصول است مثل میوه فروشی. این که در چه محدوده ای گلفروشی داشته باشید ، دانستن این که درخواست مشتری برای چه نوع گلهایی بیشتر است و یا توجه به تعطیلی آخر هفته و اطلاع از مناسبت هایی که در تقویم هست مثل روز مادر ، روز معلم، نزدیک بودن به عید و غیره، به شما کمک می کند مقدار نیاز روزانه تان را بفهمید . یکسری از گل ها قیمت بالاتری دارند قطعا سفارش کمتری از آن ها می دهند در کنار یکسری دیگر که قیمت پایین تری دارند و با آنها می توانند فضای بیشتری از گلفروشی را بپوشانند و اگر هم خراب بشوند خیلی هزینه بر نیستند. برقراری دمای متعادل از دیگر کارهاست و همچنین استفاده از گلهایی که تقاضای کمتری برای آنها هست در تهیه سبد گل در مقایسه با گلهای تازه تر که معمولا توسط مشتری برای دسته گل دستچین می شوند از دیگر مواردی است که گلفروش ها انجام می دهند. و یکسری فوت و فن های کوزه گری مثلا استفاده از قند یا بریدن بعضی گل ها مثل ژرورا با دست به جای قیچی که به طول عمرش می افزاید.

آیا تا به حال با شکست مواجه شدید؟ و اگر اینطور بوده چگونه دوباره به پا خواستید؟
در انجام پروژه ها خیر. ولی شاید همین که بعضی مواقع حجم کارها کم می شود نشان می دهد که شاید من در یک زمانی باید تبلیغات بیشتری می کردم تا کار بیشتری به من رجوع شود اما اینقدر درگیر کار شدم که تبلیغاتم را کنار گذاشتم و تعداد کارهام کم شده و بعد باید فکر می کردم که حالا چیکار کنم و با چه ایده ای بتونم مشتری های خاصی را جذب کنم.

برای تبلیغ و بازاریابی از چه شیوه هایی استفاده می کنید و کلا چه روشهایی مؤثرترند؟ بعبارتی تبلیغاتی که کم هزینه ترند و خوب جواب می دهند کدام ها هستند؟
واقعیت این است که برای تبلیغات همه کاری باید بکنید. فضای اینترنت و تبلیغات در شبکه های اجتماعی خیلی مفیده ولی مخاطب خاصی دارد. تبلیغی که خیلی مؤثر هست نمایشگاه های گل و گیاه است. در نمایشگاه می توانید کار خودتان را ارائه بدهید ، کاتالوگ و کارت ویزیت پخش کنید و چون یک تعداد در همین صنف مشغول به کار هستند شما می توانید تمایز کارتان با آن ها را در همان نمایشگاه به معرض دید بگذارید. تفاوت در غرفه آرایی و گل و گیاهانی که آن جا نشان می دهید و کلا سبک کار تان را معرفی کنید. یک نوع تبلیغ دیگری که خوب است فرستادن اس ام اس در یک منطقه خاص و اعلام حضور است و به این روش نوع فعالیتی که انجام می دهید را معرفی کنید. اما تبلیغی که من اصلا بازخورد خوبی ازش نگرفتم تبلیغاتی است که در مجلات مختلف انجام دادیم. خیلی از اون ها مراجعه و تماس تلفنی نداشتم.

میزان رضایت مشتریان از کارهایی که ارائه دادید در چه حد بوده است؟
رضایت خودم در جلب نظر مشتری خیلی تأثیر داشته. یعنی آن کاری را که خودم فکر کردم چه خوب در آمده و کیف کردم قطعا مشتری هم نظرش مساعد بوده است . با توجه به اینکه ما یکسری مشتری های ثابت داریم فکر می کنم میزان رضایتشان بالا بوده که مجدداً مراجعه می کنند برای نگهداری آن کار یا سفارش کارهای دیگر. و در مجموع رزومه کاری موفقی داشتم.

با تشکر فراوان از همکاری شما

نظرات

SINA285
SINA285:

سلام و درود
با ارزوی موفقیت برای شما
خوب بود

متشکرم .

marjitect
marjitect:

سلام
خانم صالحی من هم کارشناسی ارشد معماری منظر دارم و بسیار به طبیعت و گل و گیاه علاقه دارم. ولی متاسفانه تا الان نتوانستم در زمینه لند اسکیپ کار کنم.
خوشا به سعادتتان