کارآفرینان موفق

زنان کارآفرین چگونه اندیشیده اند و چه عواملی سبب موفقیت در شروع و گسترش کسب و کارشان شده است؟ تجارب کارآفرینان موفق راه درست و نزدیک موفقیت را به شما خورشیدی ها نشان خواهد داد.

5
شیوا بحرینیان، همزمان با تحصیل در رشته مهندسی کشاورزی در دانشگاه آزاد خوراسگان در سال ۱۳۸۱، گل‌خانه ناردین را در اصفهان تاسیس کرد. او باغدار نمونه زن استان اصفهان و شهرستان سال ۱۳۸۳، تولید کننده برتر گل و گیاه زینتی سال ۱۳۸۵، و تولید کننده برتر محصولات گل‌خانه‌ای سال ۱۳۸۸ است. شیوا بحرینیان تاکنون برای ۷ نفر به‌طور ثابت و برای ۱۰ نفر به‌طور پاره وقت و فصلی ایجاد شغل کرده است.
6
دلم می‌خواهد مردم باعث افتخارشان باشد که کاشی ایرانی استفاده کنند (قسمت دوم)
لیلا فرزانه موسس و طراح «خانه سرامیک فرزانه»، دارای مدرک دانشگاهی مرمت آثار باستانی و همینطور نقاشی است. او کارش را از سال‌های اول دانشجوییش و از گوشه‌ای در اتاقش آغاز کرده است و به مرور هنرش را به یک کسب و کار موفق تبدیل کرده است. مصاحبه‌ی بسیار خواندنی گلبرگ – از فارغ‌التحصیلان دوره‌ی مقدماتی مدرسه خورشید- را با ایشان در زیر بخوانید:
1
دلم می‌خواهد مردم باعث افتخارشان باشد که کاشی ایرانی استفاده کنند (قسمت یکم)
لیلا فرزانه موسس و طراح «خانه سرامیک فرزانه»، دارای مدرک دانشگاهی مرمت آثار باستانی و همینطور نقاشی است. او کارش را از سال‌های اول دانشجویی‌اش و از گوشه‌ای در اتاقش آغاز کرده است و به مرور هنرش را به یک کسب و کار موفق تبدیل کرده است. مصاحبه‌ی بسیار خواندنی گلبرگ – از فارغ‌التحصیلان دوره‌ی مقدماتی مدرسه خورشید- را با ایشان در زیر بخوانید:
3
مهم‌ترین چیز برای شروع، شجاعت و جسارت به همراه برنامه‌ است
زندگی برای خانم فریده بستان‌‌بان یعنی رونده بودن و نایستادن. اگرچه بارها با مشکلات جدی در کار مواجه شده است، اما هیچ‌گاه اجازه‌ نداده این مشکلات او را از ادامه‌ی مسیر بازدارد. او باور دارد که نباید به شکست اصلا فکر کرد، هر چه هست بَرَند‌ه‌گی است. بانوی صنعت‌گر استان گلستان، خانم بستان‌بان، بازرگان و تولیدکننده‌‌‌ای است که به عنوان مدیر عامل واحد نمونه استان گلستان و نیز کارآفرین نمونه استان گلستان در کشور شناخته می‌شود. مصاحبه‌ی بسیار خواندنی سارا – از فارغ‌التحصیلان دوره‌ی مقدماتی مدرسه خورشید- را با ایشان در زیر بخوانید:
2
تفاوت تضمین کننده پیشرفت کارتان است
خانم صالحی فارغ‌التحصیل رشته کشاورزی و طراحی منظر است. وی ۶ سال پیش کارش را به طور جدی آغاز کرده واکنون به خاطر پشتکار و علاقه فراوانش به این حیطه مسئول بخش فضای سبز باغ گل کنتیا است. مصاحبه خواندنی با این کارآفرین موفق را فرزانه عزیز، یکی از فارغ التحصیلان مدرسه خورشید، انجام داده اند.

Pages